התקנת מרזבים לגגות – המדריך המלא

התקנת מרזבים לגגות

התקנת מרזבים לגגות

במידה ואתם מעוניינים להתקין מרזב חדש בגג הבית שלכם, כי המרזב החיצוני לא עומד בעומס או כי המרזב הפנימי פגום, קחו בחשבון שמומלץ שתפתרו את הבעיה כמה שיותר מהר וכל זאת על מנת שתמנעו נזק גדול עוד יותר.

מה כוללת התקנת מרזבים לגגות, אילו סוגים של מרזבים קיימים, איך תוכלו לשמור על המרזבים שלכם בעתיד? על כל אלה ועוד, נרחיב בכתבה הבאה.

כמה מילים על מרזבים לגג

המרזבים, תפקידם העיקרי הוא לנקז את המים מהגג שלכם. המרזבים צריכים לעמוד בתקנים המתאימים. לדוגמה, עליהם להיות מקובעים לקירות החיצוניים של המבנה בצורה מקצועית, להיות בשיפוע הנכון, להיאטם בצורה מקצועית כך שהמים לא יצטברו סביבם ועוד.

איזה סוגים של מרזבים קיימים?

יש מספר סוגים בהם:

  • מרזב שהינו חיצוני – הוא יכול להיות עשוי ממגוון של חומרים. מומלץ להתחשב בנראות שלו, שכן הוא נמצא בחזית המבנה. אגב, בניגוד למרזב פנימי, המרזב החיצוני לא חסין מנזקי מזג האוויר. יש להתחשב בסוג החיבורים שלו וכמו כן בסוג החומר ממנו הוא עשוי. מבחינת החומרים, יש מרזבים חיצוניים שעשויים מנחושת ואבץ, אך העלות שלהם יקרה. יש כאלה שעשויים מאלומיניום ומחירם הוא זול יחסית. כמו כן, יש גם מרזבים שעשויים מפח מגולוון שגם מחירו זול ויש לו יתרון גדול, שכן אפשר לצבוע אותו בכל צבע שרוצים. כך אפשר להתאים אותו לעיצוב הבית.
  • מרזב פנימי – הוא מחליף את המרזב החיצוני, בעיקר כאשר מדובר על בניינים חדשים. הוא חבוי במעטפת הבניין או בתוך ארגז רוח. הוא מורכב מצנרת PVC או צנרת גיבריט. ההבדל בין השניים הוא שצנרת PVC יכולה להתיישן לאחר מספר שנים וזאת לעומת צנרת גיבריט שהחיבורים בה נוצרים בהחלמה, מה שיכול להבטיח שבעתיד לא יהיו כמעט תקלות.

איך מבוצעת התקנת מרזב?

מי שאחראי על ההתקנה הוא מתקן גגות מקצועי. הוא יבצע מדידה של אורך המרזב הרצוי. כמו כן, הוא גם ייחשב את מיקום פתח יציאת המים. לאחר מכן, יהיה עליו לתכנן פתח יציאה שיהיה במרחק מסוים ממדרכות או מרפסות. התקנת המרזב תבוצע בשיפוע קל. מטרת השיפוע היא למנוע הצטברות של מים עומדים וגם לאפשר ניקוז מקסימאלי של המים.

איך אפשר לתחזק ולשמור על המרזב?

אחת התקלות הנפוצות ביותר שקשורות למרזבים היא סתימה בהם. במרבית המקרים, הגורם העיקרי לסתימה הוא הצטברות של עלים בפתח של המרזב. כאשר מבצעים ניקוי למרזב, יש לעשות אותו בזהירות וזאת על מנת שלא לפגוע במרזב עצמו. אם מדובר על לכלוך שלא נמצא בעומק המרזב, אפשר לנקות אותו לבד. מנגד, אם יש בעיית נגישות למרזב או חדר לכלוך לעומקו, אז אין לקחת סיכונים ויש להזמין מתקן גגות מקצועי שיבצע את עבודת הניקוי.

האם יש אחריות על התקנת מרזב?

במידה ומתקן גגות מקצועי התקין אצלכם מרזב, הוא צריך לספק לכם אחריות מלאה על העבודה שלו. האחריות תהיה שלוש עד חמש שנים. היא תשתנה בהתאם לסוג המרזב ולחומר ממנו המרזב עשוי. כמובן שבמסגרת האחריות, אתם צריכים לקבל שירותים תיקונים מלא וחלקי חילוף למרזב. וודאו את עניין האחריות מול איש המקצוע.

תפריט נגישות